МадагаскарПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Mafaijijo, 413, Maintirano, Melaky, Mahajanga: 413

413

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Mafaijijo, 413, Maintirano, Melaky, Mahajanga
Град :Mafaijijo
Регионот 3 :Maintirano
Регионот 2 :Melaky
Регионот 1 :Mahajanga
Земја :Мадагаскар
Поштенски :413

Други Информации
Јазик :French (FR)
Регионален Код :MG-M
ширина :-18.05243
должина :44.25365
Временска Зона :Indian/Antananarivo
Координирано Универзално Време :UTC+3
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Mafaijijo, 413, Maintirano, Melaky, Mahajanga се наоѓа во Мадагаскар. Нејзините поштенски код е 413.

Другите се е достапен
Mafaijijo, 413, Maintirano, Melaky, Mahajanga,413 ©2014 Поштенски Пребарување